PIRAMIDY – THE PYRAMIDS CENTRE

Piramidy – The Pyramids Centre, to centrum rekreacji położone tuż przy malowniczej plaży. Zachwyca swoją nietuzinkową, szklaną konstrukcją przypominającą egipskie piramidy. Wewnątrz znajduje się szereg atrakcji dla całej rodziny: baseny, spa, siłownie i sale zabaw dla dzieci. Odbywają się tam również koncerty i inne imprezy masowe.

Piramidy - The Pyramids Centre

LOKALIZACJA

The Pyramids położone są pomiędzy Clarence Pier – gdzie znajduje się ciekawy lunapark, a South Parade Pier – uroczym molo z restauracjami i kafejkami, w odległości zaledwie 25 metrów od morza.

Lokalizacja na mapach Google

HISTORIA

W 1982 roku Rada Miasta Portsmouth nakreśliła plany promocji turystycznej miasta w dokumencie “Turystyka i Portsmouth”. W dokumencie tym sugerowano odejście od dotychczasowego kierunku promocji miasta promowanego pod hasłem “Przyjedź do słonecznego Southsea”, na bardziej ekspansywną reklamę pod szyldem: “Portsmouth: okręt flagowy morskiej Anglii”, w celu podkreślenia ogromnego znaczenia kilkusetletniej morskiej historii tego portowego miasta. Tak zrodził się pomysł budowy nowoczesnego kompleksu rekreacyjnego rozrywkowego w miejsce starego pawilonu ulokowanego tuż przy uroczym skalnym ogrodzie i zamkowych polach Southsea Castle.


Reklama

Telefony i komputery z drugiej ręki z gwarancją. Akcesoria do Twojego telefonu

SolutionsInc Logo banner v1 reklama

Piramidy uroczyście otworzyły swe podwoje w lipcu 1988 roku. Koszt ich budowy wyniósł £8.5 miliona. Pierwotna umowa mówiła o dzierżawie obiektu przez okres dziesięciu lat przez firmę deweloperską Clifford Barnett Developments Ltd, we współpracy z firmą cateringową J. Lyons Catering Ltd. Jednak ze względu na szereg czynników ostatecznie Rada Miasta przejęła obiekt i przekazała go pod opiekę firmie “Portsmouth Operating Company Limited”

DALSZE LOSY

W grudniu 1993 roku w miejscu, gdzie wcześniej było biuro informacji turystycznej i sklepik otworzył się winny bar “Frog on the front”. W weekendy lokal zamieniał się w tętniący życiem nocny klub. W sierpniu 1995 roku został przedłużony południowy taras, a rok później powstał baldachim nad północnym wejściem.

WSPÓŁCZEŚNIE

Aktualnie kompleksem zarządza firma “BH Live” we współpracy z Radą Miasta Portsmouth.

Leave a Reply