MUZEUM NURKOWANIA – DIVING MUSEUM

Do tego niewielkiego, ale uroczego muzeum nurkowania warto wybrać się z Portsmouth rowerem korzystając z promu do Gosport, gdyż leży ono raptem 6 mil od Portsmouth. Gdy chcielibyśmy pokonać tę trasę samochodem, musimy przejechać prawie 14 mil.

W muzeum tym poznamy historię nurkowania począwszy od pierwszych śmiałków którzy zdecydowali się zejść w głębiny. Zobaczymy tam skrzynie pełne skarbów wydobyte przez nurków , dowiemy się co to jest choroba kesonowa, jakie są jej skutki i jak jej zapobiegać. Poznamy ewolucję komputerów nurkowych które obliczały czas potrzebny na dekompresję. Odkryjemy wojenne dzieje tego rejonu i budowle powstałe w obawie przed najazdem Francuzów.

Jeśli szukasz miejsca na miłe spędzenie czasu wraz z rodziną, odwiedź Muzeum Nurkowania. Muzeum nurkowania posiada fascynujący wybór eksponatów, które będą bawić, informować i edukować całą rodzinę. Muzeum to zostało wybrane jednym z sześciu najlepszych muzeów przyjaznych rodzinie w Wielkiej Brytanii w 2015 roku!


Muzeum zostało założone w 2011 roku przez The Historical Diving Society. Znajduje się w wiktoriańskiej baterii wojskowej w Gosport na wybrzeżu Solent. Jest to jedyne tego typu muzeum w Wielkiej Brytanii.

POCZĄTKI NURKOWANIA- 1832 ROK

Gosport jest prawdziwym “domem” globalnego przemysłu nurkowego. W 1832 roku bracia Deane (wynalazcy hełmu nurkowego) przeprowadzili pierwsze na świecie komercyjne nurkowanie na wybrzeżu wyspy Isle of Wight. John Deane przeniósł się następnie do Gosport, aby eksplorować lokalne wraki zatopione w zatoce Solent. Ich wynalazek nagle umożliwił podwodną eksplorację, a nowa “sztuka nurkowania” szybko przyjęła się na całym świecie. Prototypowy hełm, którego bracia Deane używali do doskonalenia swojego kasku nurkowego, jest obecnie wystawiony w Muzeum Nurkowania.

Chociaż jest małe, muzeum ma szeroką gamę sprzętu do nurkowania, w tym dzwonki do nurkowania, komory i atmosferyczne kombinezony do nurkowania. Każdy rodzaj nurkowania ma tam swoją ekspozycję – rekreacyjne, wojskowe, naukowe, komercyjne, a nawet nurkowanie z wstrzymaniem oddechu. Każda epoka nurkowania – od starożytnej do współczesnej – jest tam zaprezentowana. W tym fascynującym muzeum każdy znajdzie coś dla siebie.


CENNIK I GODZINY OTWARCIA

Aktualny cennik znajdziecie na stronie muzeum.


LOKALIZACJA

No. 2 Battery
Stokes Bay Road
Gosport
PO12 2QU
United Kingdom

Leave a Reply